20 grudnia 2011 r.nie był zwykłym dniem nauki w naszej szkole. Nie uczyliśmy się j.polskiego, matematyki czy przyrody. Nawet na wf nie mieliśmy szans. Uczestniczyliśmy natomiast w świątecznych warsztatach i próbowaliśmy swoich sił w różnych czynnościach związanych z przygotowaniem świąt Bożego Narodzenia.

Mogliśmy poczuć smak świąt podczas lepienia pierogów i uszek. Na początku były małe problemy z wałkowaniem ciasta i zlepianiem pierogów (niektórzy mówili, że bez kleju się nie da), ale z pomocą rodziców i pod ich bacznym okiem nabieraliśmy wprawy i później nasze uszka wyglądały całkiem, całkiem (smakowały też nieźle).

W tajniki robienia świątecznych  stroików wprowadzała nas p. Lucjana. Dowiedzieliśmy się, jak układać i przyozdabiać kawałki drewna, patyczki, gałązki…, kleić i modelować ,żeby efekty pracy były zadowalające. Okazało się, że najważniejsze to pomysł i dobre chęci. Po chwili na stoliku roiło się od bardzo ładnych stroików.

Pani Ela pokazała nam, co można wyczarować z papieru. Cierpliwość i wyobraźnia oraz trochę pracy i spod naszych dłoni wychodziły przepiękne kolorowe choinki.

Jednak niewątpliwym hitem tych warsztatów były bombki, a raczej ich ozdabianie. Rodzice zaopatrzyli nas w „surowe” bombki, różnokolorowe farbki i inne materiały zdobnicze. Pod ich czujnym okiem robiliśmy  śliczne bombeczki z przeróżnymi rysunkami, błyszczącymi zdobieniami, pisanymi imionami…

Zdobienie pierników to kolejna umiejętność, którą mogliśmy posiąść podczas zajęć warsztatowych. Rodzice upiekli tyle pierników, że ozdabianiom nie było końca.

Podczas zajęć mieliśmy okazję posłuchać kolęd, śpiewanych przez nasz chór szkolny, prowadzony przez paną Beatę.

Oczywiście to nie wszystko, czego mogliśmy „posmakować” dzisiejszego dnia. Wspaniałe bombki, kolorowe papierowe choinki, przepiękne stroiki, słodkie zdobne pierniki, wzorzyste pomarańcze z goździkami smaczne pierogi – to niektóre efekty naszej pracy.

Kategorie: Bez kategorii