14.10.2011 r.  w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym. O godzinie 900 rozpoczął się na sali gimnastycznej apel z okazji Dnia Przedszkolaka, Pasowania I Klasy oraz święta Komisji Edukacji Narodowej. W obecności uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości najmłodsi, czyli przedszkolaki prezentowały swoje zdolności, popisywały się swoją sprawnością fizyczną, przechodziły testy przygotowane im przez starszych kolegów.

 

Po przedszkolakach na scenę wkroczyli pierwszoklasiści, których Samorząd Uczniowski „sprawdzał”, czy nadają się na uczniów naszej szkoły. Wszyscy pozytywnie zaliczyli testy i Pani Dyrektor mogła z czystym sumieniem przystąpić do uroczystego pasowania.

Po prezentacjach uczniów przyszedł czas na pracowników naszej szkoły. Wszyscy obecni wystąpili na środek. Co prawda na ich twarzach malowało się lekkie przerażenie, gdyż domyslali się, że to dzisiaj uczniowie będą w roli nauczycieli, ale maskowali to doskonale. I tak –  śpiewająco zaliczyli zadania pani od muzyki i  proboszcz, polonista bezbłędnie sprawdził dyktando (brrr!!!), matematyk liczył w pamięci ( żałował, że nie ma kalkulatora), pani od informatyki podawała zasady pracy z komputerem, a pani od wf przeprowadzoła rozgrzewkę z maluchami. Pozostali popisywali  się sprawnością fizyczną i swoimi umiejętnościami w innych dziedzinach.

Na zakończenie apelu był czas dla fotoreporterów, którzy chętnie skorzystali z okazji, aby uwiecznić na fotografii tę wiekopomną chwilę.