Dzień Dziecka w ZIELONYM WULKANIE albo jak ktoś woli w ZIOŁOWEJ ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ w Rzeszówku.

               Czy wiecie, że wokół nas jest wiele roślin, na które nie zwracamy uwagi w codziennym życiu, a mogą być one nam bardzo przydatne? Mogą być one nie tylko lekarstwem-antybiotykiem (kora popularnej wierzby),ale też zastępnikiem np.  … cukierków (kwiat koniczyny czerwonej).

      O tajemnicach ziół , ich zaletach i walorach wiele dowiedzieli się uczniowie klasy II, podczas wycieczki do Ziołowej Zagrody Edukacyjnej. Oglądali  Oni podczas długiego spaceru ciekawe rośliny, słuchali o nich opowiadań pani Marty,  smakowali ziołowe przysmaki (miętę, szałwię, melisę), upajali się mocną wonią unoszącą się nad ziołowymi poletkami. Podczas krótkiego odpoczynku wśród łąk, wsłuchiwali się w ciszy w okoliczne dźwięki .A następnie zrobili  malownicze obrazki z materiałów przyrodniczych, które gromadzili podczas spaceru.

    W Zielonym Wulkanie dzieci poznały też tajniki wyrobu mydła. Każdy uczestnik wycieczki przygotował sobie własne  mydełko- w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu ( np. piernikowym, lawendowym , różanym czy też trawy cytrynowej). Będzie czym umyć się w domu ,po powrocie z wypadu, tym bardziej ,że w czasie gdy mydełka zastygały , drugoklasiści  oddawali się swoim ulubionym zajęciom na placu zabaw. Wspinali się po stromej skarpie, zjeżdżali na linie, szaleli na bocianim gnieździe i oczywiście piekli smakowite kiełbaski.

      Pogoda dopisała, humory były super. Aż szkoda było wracać do domów. Polecamy Zielony Wulkan w Rzeszówku  także innym.