W naszej szkole miało miejsce nocowanie – klasy 4-8 postanowiły spędzić noc w szkole. Nad wszystkim czuwali wychowawcy: p. Lucjana Sarna, p. Łukasz Ziemniak oraz p. Agnieszka Dudek-Fedorowicz. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 19.00 od rozgrywek sportowych w koszykówkę. Udział brały wszystkie dzieci, które toczyły walki drużynowe o pierwsze miejsce. Po wyczerpującej grze wszyscy udaliśmy się na kolację, o którą zadbali opiekunowie zamawiając wcześniej pizzę, która przyjechała do nas cieplutka ze Świerzawy.
Po kolacji pani Lucjana przygotowała również inne zawody sportowe, a mianowicie dzieci próbowały swoich sił w grze w piłkę nożną oraz siatkówkę. Punktem kulminacyjnym okazały się zapasy sumo – była to niespodzianka dla dzieci przygotowana również przez panią Lucjanę. W międzyczasie uczniowie grali w różne gry, które przynieśli ze sobą z domu, np słynne uno. Dzieci bardzo miło i zgodnie spędzały ze sobą czas. Po wieczornej toalecie i przygotowaniach do nocnego odpoczynku mieli czas dla siebie, który wykorzystali na wspólne gry ruchowe, np. skoki w śpiworach i tańce – najbardziej podobał im się „Jedzie pociąg z daleka”. Wczesnym rankiem dzieci wspólnie posprzątały aulę, w której nocowali, przygotowali się do zajęć lekcyjnych i udały na śniadanko częściowo przygotowane przez rodziców – zakup bułek i dodatków.
Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom spojrzeć życzliwiej na szkołę, odnaleźć w niej swoje miejsce i nawiązać bliższe więzi z rówieśnikami. Zapraszamy do galerii.