W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w konkursie językowym dla klas VII-VIII szkół podstawowych pt: EGiE- English ist einfach, German is easy”.

Konkurs odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego     w Jeleniej Górze.  Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Uczennica klasy VIII Emilia Karolczyk i Marcin Pietrusiewicz (jeden z niewielu uczestników w klas VI). Spośród ponad 80 uczestników i 20 szkół biorących udział w konkursie nasi uczniowie znaleźli się na miejscach 31 i 43 godnie reprezentując naszą szkołę. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji a sam konkurs był świętem języków obcych, który od kilku lat na stałe gości na mapie wymagających zmagań lingwistycznych. Uczestnicy mieli okazję  wziąć w zajęciach z pierwszej pomocy czy warsztatach fizyczno-chemicznych. Wysłuchali koncertu szkolnego zespołu. Pomimo bardzo wysokiego poziomu konkursu jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskanych przez uczniów naszej szkoły. Jest to dobry prognostyk przed kolejną edycją, na której ponownie zaakcentujemy naszą obecność.

 

Kategorie: Ł.Ziemniak