W czwartek 18 września roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto” pod tytułem „Powstanie Warszawskie”. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej. Mogli także obejrzeć stroje historyczne oraz różnego rodzaju broń. Uczniowie zobaczyli, co nosił w plecaku ówczesny żołnierz, jak kontaktował się z innymi, z jakiego sprzętu bojowego korzystał oraz jak udzielano pomocy medycznej rannym.
Pogromcy fake newsów
W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wł. Puchalskiego w Proboszczowie odbyło się interesujące spotkanie autorskie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem pod hasłem „Pogromcy fake newsów”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji Tydzień Bibliotek i Dowiedz się więcej





