Nauczyłem się wzywania i udzielania  pomocy! Stałem się małym ratownikiem!

Tak mogą już śmiało powiedzieć o sobie uczniowie klas I-IV w Szkole Podstawowej im. Wł. Puchalskiego w Proboszczowie.

Uczestniczyli oni, 26 marca 2012r , w warsztatach na których zgłębili tajniki ratowania ludzkiego życia,

zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

 

Zajęcia zorganizowano w Muzeum Złota w Złotoryi w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, autorstwa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci wzbogaciły nie tylko swoją wiedzę teoretyczną ,ale przede wszystkim miały możliwość nabycia umiejętności praktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś każdy z uczniów umie ocenić zagrożenie, wie jak wezwać pomoc, ocenia czy osoba poszkodowana oddycha, układa ją w pozycji bocznej, potrafi wykonać oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. I choć ćwiczenia były prowadzone na fantomach i zdrowych, sprawnych rówieśnikach, to na pewno dzieciaki zapamiętają, że w taki sam sposób , ze spokojem i sprawnie mogą pewnego dnia uratować komuś życie.

 

Oczywiście wykorzystaliśmy okazję, aby pozwiedzać Złotoryję. Podziwialiśmy Rynek i panoramę miasta z wysokości Baszty Kowalskiej. Robiliśmy zakupy w „Biedronce” i bawiliśmy się na placu zabaw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WAŻNA WIADOMOŚĆ: gdyby, co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.

 

A więc uczmy się  ratować, bo naprawdę każde życie ludzkie jest bezcenne!

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz