Dnia 27 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego odbyły się warsztaty wielkanocne, których inicjatorem już po raz drugi jest Rada Rodziców. Mieliśmy okazję poznać techniki zdobienia, malowania jajek. Pani Bronisława Pitera z Nowej Wsi Grodziskiej nauczyła nas robić kraszanki. Pani Sylwia Jaworska i pani Katarzyna Sowa pokazały sposoby wykonania kwiatów z krepiny. Szydełkowych cudeniek uczyła nas pani Dorota Śliwowska.

 

 

 

 

 

 

 

Pod okiem pani Lucjany Sarny nauczyliśmy się zdobić wielkanocne koszyki. Na czasie była pani Alina Hanusiewicz, której jajko Euro 2012 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Piękna wystawę ozdób wielkanocnych zaprezentowała i ujawniła tajniki wykonania pani Celina Stolarczyk. Nie zabrakło także pani Elżbiety Szymczyk, która tradycyjnie prezentowała swoje papierowe ozdoby.

 

 

 

 

 

 

W trakcie warsztatów uczniowie prezentowali symbole wielkanocne. Było stukanie, turlanie i bieganie z jajkiem, śpiew i taniec. Na koniec podziwialiśmy wystawę zagryzając wielkanocnymi babeczkami lukrowanymi przez dzieci i cieszyliśmy się widokiem żywego wielkanocnego  „ zajączka”.

 

 

 

 

 

 

zapraszamy do galerii

 

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz