Drodzy Uczniowie,

Szanowni Nauczyciele,

Szanowni Rodzice,

Przed Wami nowy rok szkolny – czas wyzwań, zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania pasji i realizowania planów.

Pełni wakacyjnych wrażeń wracacie do szkoły. Z ciekawością patrzycie w przyszłość i zastanawiacie się, co was czeka w kolejnym roku nauki. Wiele zależy od Was. Bądźcie aktywni, zadawajcie pytania, szukajcie odpowiedzi, pomagajcie sobie i innym zrozumieć świat.(…)

Ucząc się i pracując nie zapominajcie o tym, jak ważnym dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.(…)

Proponuję, aby rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny był Rokiem Szkoły w Ruchu i zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do jego organizacji i aktywnego w nim udziału.

Drodzy Uczniowie

Jestem pewna, że inicjatywa Roku Szkoły w Ruchu pomoże Wam odkryć nowe możliwości i zaszczepi w Was zainteresowanie aktywnością fizyczną. Wierzę, że ten rok szkolny wykorzystacie na solidną naukę, której będą sprzyjać wszelkie  inicjatywy grona pedagogicznego Waszej szkoły i władz samorządowych.

Szanowni Rodzice

Pragnę Was zapewnić, że wspólnie z samorządami dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować uczniom jak najlepsze warunki do nauki odpowiadającej na nowe wyzwania cywilizacyjne. Życzę Wam wielu radosnych chwil związanych z sukcesami Waszych dzieci i dumy z ich osiągnięć.

Drodzy Nauczyciele

To kolejny rok wytężonej pracy nad kształtowaniem umysłów młodych ludzi, którzy dzięki Wam odkrywają swoje pasje, talenty i zdobywają nowe umiejętności. Jesteście przewodnikami uczniów i wychowanków, dzięki Wam nauka w szkole jest dla nich ciekawa i inspirująca. Cenię Państwa oddanie uczniom. Życzę sukcesów i satysfakcji z osiągnięć uczniów i własnej pracy.

Życzę wszystkim owocnego i radosnego roku szkolnego 2013/2014, pełnego nauki, wyzwań, aktywności fizycznej i realizacji wyznaczonych celów.

Krystyna Szumilas

minister edukacji narodowej

 

IMG_1837

IMG_1838

IMG_1839

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz