Zbiórka makulatury

Aby zdobyć pieniądze, które chcemy przeznaczyć na zakup kroniki i  wywoływanie zdjęć postanowiliśmy przed świętami pomóc mieszkańcom naszej wsi w posprzątaniu strychów i piwnic z zalegającej tam latami makulatury. W tym celu napisaliśmy informację o planowanej zbiórce i klika dni wcześniej roznieśliśmy ją do wszystkich gospodarstw. Rozmawiając z mieszkańcami informowaliśmy ich o naszym programie „ożywić pola” i umawialiśmy się na odbiór makulatury. Akcja spotkała się z aprobatą mieszkańców  naszej wsi i  w sobotę przystąpiliśmy do zbiórki makulatury.

Grupa zbieraczy w wyśmienitych nastrojach, chociaż na dworze już listopadowy chłód.

1

2

Akcja poszła sprawnie.

3

W sumie nazbieraliśmy 1020 kilogramów makulatury. Udało nam się ją sprzedać po 25 groszy za kilogram, więc zarobiliśmy 255 zł. Wystarczy nam na zakup kroniki i na wywołanie kilkudziesięciu zdjęć. Może wiosną znów powtórzymy akcję.

4


Tags:  

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>