Zimy u nas w tym roku jeszcze nie ma, ale mamy nadzieję, że niedługo przyjdzie. Postanowiliśmy skorzystać z pogody i 18 stycznia pod Ostrzycą odbyło się spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego „Cyranka”.  Na spotkaniu myśliwi opowiadali nam o zachowaniu równowagi w przyrodzie i o realizacji naszego wspólnego  zadania związanego z rokiem trznadla.

IMG_5488

Przywieźli trzy karmniki dla bażantów i kuropatw. My natomiast przynieśliśmy ziarno dla naszych podopiecznych. W tamtym roku do rezerwatu  Ostrzyca wypuściliśmy kilka bażantów i mamy nadzieję, że teraz skorzystają z naszej stołówki. W tym roku również planujemy wspólnie z myśliwymi wypuszczanie bażantów.

IMG_5471

Karmniki rozstawiliśmy na obrzeżach lasu w trzech różnych miejscach. Od tej pory będziemy się nimi opiekowali.

 

IMG_5469

Mamy już pod swoją opieką karmnik dla ptaków przy szkole, paśnik dla zwierząt pod „Ostrzycą” i teraz doszły jeszcze karmniki dla bażantów i kuropatw w lesie. Co roku będziemy pamiętać o naszych podopiecznych.

IMG_5464

Podczas ustawiania ostatniego karmnika uczniowie znaleźli pudełko z grą  Geocaching. Dowiedzieliśmy się, że  jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika.  Wpisaliśmy się do specjalnego notesy ukrytego w pojemniku i pudełko odłożyliśmy w to samo miejsce.

IMG_5486

Jak zwykle na koniec naszej wyprawy ognisko i przyjemne rozmowy o zagubionej zimie.

IMG_5466

Kategorie: I.Handzlik

0 komentarzy

Dodaj komentarz