W tym roku uczniowie klasy VI realizują projekt dotyczący ochrony pszczół. Zajęcia rozpoczęliśmy od wycieczki do pobliskiego pszczelarza. Tam dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu i zwyczajach pszczół.

1
Następnym etapem były lekcje przyrody, na których poznawaliśmy odmiany pszczół i ich role.

2 

Wykonywaliśmy również domki dla owadów z gliny i masy solnej oraz sialiśmy kwiaty, które następnie posadziliśmy w ogródku przyszkolnym.

3 4 5 6
Ułożyliśmy ankietę, w której pytaliśmy rolników o zagrożenia pszczół. W naszej ankiecie wzięło udział 17 rolników z naszej wsi. Spośród ankietowanych tylko jeden rolnik nie wiedział, że stosując opryski o złej porze dnia szkodzi pszczołom i może stracić dotacje unijne. Pozostali pracują zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przyczyniając się do ochrony środowiska. W naszej wsi mamy ogródki działkowe, ale wielu ludzi z różnych powodów ich nie uprawia. Postanowiliśmy więc wypożyczyć wolne działki na rok, uprawić je i posiać facelię. Udało nam się w ten sposób zagospodarować 14 arów. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do zachowania bioróżnorodności w świecie owadów zapylających. Gdy wyrośnie nam facelia, będziemy mogli podczas wakacji obserwować życie pszczół. Pszczelarz, który pokazywał nam swoją pasiekę bardzo pochwalił naszą akcję i zaprosił jesienią na miodobranie. Skorzystamy na pewno.

7 8 9

10

Na koniec oczywiście pieczenie kiełbasek- były bardzo smaczne. Pycha!

11

Kategorie: I.Handzlik

0 komentarzy

Dodaj komentarz