Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Złotoryjskiej była organizatorem XIII Powiatowego Dnia Regionalisty, który obchodzony był pod hasłem „Na szlaku wygasłych wulkanów”.

26 września 2014 r. do Proboszczowa przybyło ponad 250 osób. Byli to głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu złotoryjskiego wraz ze swoimi opiekunami.
O godz. 9.00 na Sali Wiejskiej w Proboszczowie dyrektor szkoły p. Urszula Panek serdecznie przywitała zaproszonych gości i, wraz z prezesem TMZZ p. Aleksandrem Pecyną, dokonała uroczystego otwarcia XIII Powiatowego Dnia Regionalisty.

1.otwarcieNastępnie głos zabrał Starosta powiatu złotoryjskiego p. Ryszard Raszkiewicz.

2.przemowa starosty
Kolejnym punktem programu było wysłuchanie wykładu na temat historii i walorów przyrodniczych Ostrzycy przygotowanego przez nauczycielkę przyrody SP w Proboszczowie p. Irenę Handzlik.

3.wykład I.Handzlik
Uczestnicy wysłuchali także prezentacji „W poszukiwaniu tożsamości”, którą przygotowali goście z DODN we Wrocławiu z filią w Jeleniej Górze – p. Bogusława Bogucka oraz p. Teresa Ankudewicz-Blukacz.

4.prezentacja DODN Jelenia Góra
Nie mogło zabraknąć również akcentów muzycznych. Na scenie pojawił się zespół „Fudżijamki” prowadzony przez nauczycielkę SP w Proboszczowie p. Beatę Gralak, który wykonał kilka skocznych i melodyjnych piosenek.

7Fudżijamki

5.byli absolwenci w piosence
Tegoroczni absolwenci SP w Proboszczowie wykonali piosenkę napisaną z okazji czerwcowych obchodów Czarodziejskiej Nocy pod Ostrzycą.
Następnym punktem programu była inscenizacja historyczna legendy „Skała Emilii” przygotowaną przez uczennice z koła prowadzonego w Gminnym Ośrodku Kultury w Pielgrzymce przez p. Małgorzatę Semeniuk.
Po obejrzeniu przedstawienia na scenie pojawili się laureaci konkursu plastycznego „Moja wizja Ostrzycy”, który trwał od początku września. Prezes TMZZ p. Aleksander Pecyna oraz dyrektor SP w Proboszczowie p. Urszula Panek wręczyli zwycięzcom nagrody, dyplomy oraz słodycze.
Na konkurs zostało zgłoszonych 139 prac uczniów. Laureaci konkursu:

8.nagrodzeni - młodsi
w kat. SP klasy 0-III :
1/ ucz. Wiktoria Koptyra SP w Twardocicach , klasa I
2/ ucz. Oliwia Szczepaniak SP w Nowej Wsi Grodziskiej , klasa III
3/ ucz. Roksana Ambroży SP w Sędzimirowie, klasa I
Wyróżnienie/ Grzegorz Grzelczyk SP w Proboszczowie, klasa II
Wyróżnienie/ Kazimierz Szmer SP w Proboszczowie, klasa 0

9.nagrodzeni strsi

w kat. SP klasy IV-VI :
1/ ucz. Miłosz Chojecki SP w Pielgrzymce, klasa VI
2/ ucz. Zofia Baszczak SP w Nowej Wsi Grodziskiej, klasa VI
3/ ucz. Zofia Kondys SP w Wilkowie, klasa V
Wyróżnienie: Bartosz Hajdun SP w Rokitnicy, klasa IV
Wyróżnienie: Agata Jamróz SP w Nowej Wsi Grodziskiej, klasa VI

w kat. GIMNAZJUM :
1/ ucz. Adrian Rogalski Gimnazjum w Złotoryi, klasa III
2/ ucz. Magdalena Sadlak Gimnazjum w Zagrodnie, klasa II
3/ ucz. Arkadiusz Sowa Gimnazjum w Pielgrzymce, klasa III
Wyróżnienie: Dominik Gralak Gimnazjum w Pielgrzymce ,klasa II
Wyróżnienie: Gabriela Sabadach Gimnazjum w Pielgrzymce, klasa II

W czasie krótkiej przerwy można było obejrzeć nagrodzone prace plastyczne na wystawie przygotowanej przez nauczycieli SP w Proboszczowie p. Beatę Gralak i p. Lucjanę Sarnę.
Po przerwie wszyscy uczestnicy imprezy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców i mieszkańców Proboszczowa. Słodkie domowe wypieki oraz gorące kiełbaski smakowały w tym dniu wyjątkowo.

10.poczęstunek
Na zakończenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Proboszczowie p. Urszula Panek i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Złotoryjskiej p. Aleksander Pecyna podziękowali uczestnikom za przybycie… i zaprosili na kolejny XIV Powiatowy Dzień Regionalisty.
Część uczestników wróciła do swoich szkół, część udała się pod Ostrzycę, a część została na sali, gdzie występował zespól „Fudżijamki”.

zapraszamy do galerii


0 komentarzy

Dodaj komentarz