12 grudnia 2014 r. nie był zwykłym dniem nauki w naszej szkole. Nie uczyliśmy się j. polskiego, matematyki czy przyrody. Nawet na wf nie mieliśmy szans. Uczestniczyliśmy natomiast w świątecznych warsztatach i próbowaliśmy swoich sił w różnych czynnościach związanych z przygotowaniem świąt Bożego Narodzenia.
W naszej szkole to już tradycja – od kilku lat spotykamy się na takich warsztatach.
Zdobienie pierników to kolejna umiejętność, którą mogliśmy posiąść podczas zajęć warsztatowych. Upiekliśmy tyle pierników, że ozdabianiom nie było końca.

IMG_9003

Mogliśmy poczuć smak świąt podczas lepienia pierogów i uszek. Na początku były małe problemy z wałkowaniem ciasta i zlepianiem pierogów (niektórzy mówili, że bez kleju się nie da), ale z pomocą rodziców i pod ich bacznym okiem nabieraliśmy wprawy i później nasze uszka wyglądały całkiem, całkiem (smakowały też nieźle).

IMG_9014

Niektóre klasy próbowały wyczarować ozdoby świąteczne z papieru. Cierpliwość i wyobraźnia oraz trochę pracy i spod naszych dłoni wychodziły przepiękne kolorowe choinki.

IMG_9037

Inni poznawali tajniki robienia świątecznych stroików. Próbowaliśmy tak układać i przyozdabiać kawałki drewna, patyczki, gałązki…, kleić i modelować ,żeby efekty pracy były zadowalające. Okazało się, że najważniejsze to pomysł i dobre chęci. Po chwili na stoliku roiło się od bardzo ładnych stroików.

IMG_9048

IMG_9063

IMG_9067

IMG_9068

IMG_9070

IMG_9075

Podczas zajęć mieliśmy okazję posłuchać kolęd, śpiewanych przez poszczególne klasy.

IMG_9080

IMG_9089

Oczywiście to nie wszystko, czego mogliśmy „posmakować” dzisiejszego dnia. Wspaniałe bombki, kolorowe papierowe choinki, przepiękne stroiki, słodkie zdobne pierniki, wzorzyste pomarańcze z goździkami, smaczne pierogi – to tylko niektóre efekty naszej pracy.

IMG_9108

zapraszamy do galerii

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz