7 maja 2015r na matematycznych zmaganiach spotkali się w naszej placówce uczniowie młodszych klas szkół podstawowych Gminy Pielgrzymka. Punktualnie o 9.00 rozpoczął się II GMINNY KONKURSU MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II i III. Na placu boju zameldowała się całkiem liczna, bo 28 osobowa grupa najlepszych matematyków. Przez godzinę zegarową zmagali się oni z konkursowymi zadaniami, które początkowo wydawały im bardzo trudne i nie do rozwiązania, to jednak w miarę upływu czasu poprawnych odpowiedzi na kartkach przybywało. Pojawiły się nawet wspaniałe ilustracje do zadania o królu krasnoludków Mądralku , który liczył swoje drogocenne kamienie. Jednak rysunki, choć podobały się komisji konkursowej, nie miały wpływu na ocenę prac, tu liczyła się tylko ściśle określona punktacja za poszczególne zadania.

Najwięcej punktów w konkursie zdobyli:
Klasa II
1. Kajetan Zatylny
2.Kacper Ślusarczyk
3.Anna Chrabąszcz
Klasa III
1. Wiktoria Drelinkiewicz
2.Maksymilian Kwaczeniuk
3.Nikola Zyss
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki a pozostali uczestnicy czarodziejskie ołówki z tabliczką mnożenia.
Zwycięzcom szczególnie gratulujemy, ale słowa uznania należą się wszystkim małym uczestnikom. Jeżeli w tym roku nie poszło najlepiej , są szanse za rok. Zapraszamy!

IMG_0001

IMG_0003

IMG_0004

IMG_0005

IMG_0006

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz