Dnia 31 maja 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Pielgrzymce odbył się I etap Konkursu Czytelniczego o zasięgu powiatowym pod hasłem:

„W ŚWIECIE BOHATERÓW EDITH NESBIT”

Konkurs był przeznaczony dla uczniów w wieku 10-15 lat z terenu naszej gminy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością książek Edith Nesbit – Poszukiwacze skarbu i Przygody młodych Bastablów.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Uczestnicy konkursu zmagali się z testem złożonym z 20 pytań zamkniętych i otwartych.

Komisja konkursowa w składzie: Sebastian Dębicki, Bogusław Gaworecki i Łucja Lipowiecka po sprawdzeniu testów i podsumowaniu punktów przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Vanessa Nowaczewska,

II miejsce – Anna Gębala,

III miejsce – Kalina Nowaczewska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drugim etapie konkursu, który odbędzie się w IV kwartale 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Złotoryi, Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Pielgrzymce reprezentować będą uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiegow Proboszczowie: Vanessa Nowaczewska, Anna Gębala i Kalina Nowaczewska.

W konkursie udział wzięli także: Dominika Klarzyńska, Krystian Rogalski, Sebastian Rogalski, Krystian Rudzicki, Julia Szklarz, Michał Turkiewicz, Wiktoria Wojewódzka.

Pomimo, że test był bardzo trudny, jednak nie sprawił trudności solidnie przygotowanym uczestnikom, ale jak w każdym konkursie – wygrali najlepsi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, upominek i zakładkę do książki, a najlepsi nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w następnych konkursach ( text: http://kultura.pielgrzymka.biz/430-w-swiecie-bohaterow-edith-nesbit.html).

Kategorie: B.Gaworecki

0 komentarzy

Dodaj komentarz