W krainie bajtów

11 października aktorzy krakowskiego teatru „Inspiracja” zabrali uczniów  w podróż do „Krainy bajtów” – świata, gdzie na młodych ludzi czyha wiele niebezpieczeństw.

Spektakl miał na celu pogłębienie uczniowskiej świadomości na temat  zagrożeń wynikających z uzależnienia dzieci i młodzieży od Internetu, gier komputerowych, telewizji. Bohaterowie dawali rady, w jaki sposób unikać pułapek, które wirtualny świat zastawia na  zbyt ufne i bezkrytyczne dzieci. Widzowie razem z główną postacią przedstawionej historii uczyli się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu,  wykorzystywania nowych mediów z pożytkiem i radzenia sobie z przejawami agresji.

Przedstawienie miało przede wszystkim charakter profilaktyczny i edukacyjny, a sfinansowane zostało z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pielgrzymce.

img_0018

img_0019

img_0021

img_0023

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>