Jak nakazuje nasza szkolna tradycja, 14 października br. spotkaliśmy się w auli szkolnej, aby uroczyście obchodzić potrójne święto: Dzień Przedszkolaka, Pasowanie klasy pierwszej oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

„ Drogie Przedszkolaki i Pierwszaki, już 40 dni chodzicie do naszej szkoły, czas tak szybko minął. Dzisiaj pragniemy Was przyjąć do szkolnej rodziny. Przed Wami ŚLUBOWANIE I PASOWANIE”-tymi słowami przywitał najmłodszych uczniów  Przewodniczący szkoły.  „Najpierw jednak zapraszam do podróży po magicznych krainach w których czekają specjalne zadania. Jeśli prawidłowo je wykonacie, weźmiecie udział w ceremonii pasowania”

Podróż po krainie: zabawy, pracy, miłości, muzyki ,mądrości i grzeczności przebiegła bez zakłóceń. Dzieciaki śpiewały, recytowały wierszyki. Wciągnęły nawet do wspólnych pląsów Grono Pedagogiczne. W pełni zasłużyły na pasowanie – którego dokonała pani Urszula Panek ,Dyrektor naszej Szkoły; oraz na liczne prezenty, którymi zostały obdarowane.

Fotorelacja

Dalsza część  apelu, adresowana była do tych, bez których praktycznie szkoły by nie istniały- Nauczycieli  i wszystkich jej Pracowników . Uczniowie klasy I i II „upiekli „ podczas ruchowej zabawy kilka blach smakowitego ciasta (bo przy kawce i małym słodkim co nieco, milo się relaksuje), a uczniowie starszych klas zaśpiewali piosenki , złożyli serdeczne życzenia i wręczyli jesienne bukieciki.

Było wesoło, sympatycznie , miło – jak w prawdziwej RODZINIE.


0 komentarzy

Dodaj komentarz