W ramach działań profilaktycznych policjantki ze Złotoryi spotkały się z uczniami klas 0-VI i mówiły m.in. o bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Wyjaśniały uczniom pojęcia nieletni, czyn karalny i demoralizacja. Poznaliśmy uprawnienia policji i sądu rodzinnego, który podejmuje decyzje w sprawach nieletnich. Policjantki poruszyły także temat agresji oraz cyberprzemocy i kontaktów z nieznanymi osobami.

Pogromcy fake newsów
W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wł. Puchalskiego w Proboszczowie odbyło się interesujące spotkanie autorskie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem pod hasłem „Pogromcy fake newsów”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji Tydzień Bibliotek i Dowiedz się więcej

0 komentarzy