8 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Śniadania. Ten dzień to okazja do przypomnienia i zweryfikowania własnych nawyków żywieniowych. W tysiącach placówek oświatowych mówi się, jak bardzo ważne jest w życiu człowieka śniadanie. Także  nasza szkoła już od kilku lat propaguje ideę  – zdrowego śniadania uczniowskiego. Jemy warzywa i owoce, pijemy mleko i jogurty, przygotowujemy surówki owocowe i warzywne, robimy zdrowe, pyszne i bajecznie kolorowe kanapki. Propagujemy też picie czystej wody.

 

8 listopada br. klasy młodsze naszej szkoły nie tylko przygotowywały zdrowe śniadanie, ale także uczestniczyły w turnieju pt.” 12 zasad zdrowego odżywiania”. Trzeba przyznać, iż wiedza uczniowska jest całkiem, całkiem. Niejeden dorosły powinien z niej korzystać. Wyszłoby mu to na zdrowie.

A gdyby wykonał jeszcze z nami eksperymenty z cieczą nieniutonowską, która oblepia ręce jak brud, który trudno usunąć bez dokładnego mycia i zastosowania mydła, to przekonałby się, jak ważna jest higiena przy spożywaniu posiłków. Uczniowie już to wiedzą. 


0 komentarzy

Dodaj komentarz