25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wł. Puchalskiego w Proboszczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pt. „Chcę wiedzieć, co w trawie piszczy”. W konkursie wzięło udział 8 szkół z powiatu złotoryjskiego. Czteroosobowe drużyny musiały się zmierzyć najpierw z etapem pisemnym, który polegał na rozwiązaniu testu. Najlepiej z częścią pisemną poradziły sobie (więcej zdjęć w GALERII)

drużyny ze Świerzawy i Gierałtowca uzyskując po 113 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zagrodna zdobywając 107 pkt., a trzecie drużyna z Pielgrzymki otrzymując 99 pkt. Pozostałe drużyny zakończyły rywalizację na tym etapie. Cztery zwycięskie drużyny przeszły do etapu drugiego – ustnego. Wszyscy udali się na łąkę biwakową pod Ostrzycą, gdzie czekało na nich ognisko, pieczona kiełbaska, piękne krajobrazy, słońce i leśnicy ze wsi Proboszczów, którzy przygotowali i poprowadzili etap ustny.

W rozpoznawaniu drzew po korze, liściach, w wiedzy na temat naszych lasów i okolicy najlepsi znów byli uczniowie ze Świerzawy uzyskując 26 pkt, na drugim miejscu rywalizację ustną zakończyli uczniowie z Zagrodna zdobywając 23 pkt., trecie miejsce zajęli uczniowie z Gierałtowca uzyskując 21 pkt., a 20 pkt zdobyli uczniowie z Pielgrzymki. Po podliczeniu punktów zdobytych w obu etapach konkursu okazało się, że:

I miejsce zajęły „Ekoludki” ze Świerzawy – uzyskując 139 pkt.

II miejsce „Turkucie Podjadki” z Gierałtowca – uzyskując 136 pkt.

III miejsce „Wulkaniki” z Zagrodna – uzyskując 127 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy! Wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą. Pozostałe szkoły również wykazały się sporą wiedzą, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, książki przyrodnicze i dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały przepiękne puchary dla swoich szkół. Konkurs przyrodniczy nie mógłby się oczywiście odbyć bez pomocy i wsparcia zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji, którym serdecznie dziękujemy. Nagrody dla uczestników sponsorowało Koło Łowieckie „Cyranka”, Nadleśnictwo w Złotoryi, Wójt Gminy Pielgrzymka i leśnicy ze wsi Proboszczów. Ponadto bardzo serdecznie chcemy podziękować

pani Magdzie Soleckiej i Panu Konradowi Leszczyńskiemu, którzy przygotowali i przeprowadzili ustny etap naszego konkursu.

Wszystkich zapraszamy do współpracy za rok.


0 komentarzy

Dodaj komentarz