9 listopada 2018 r. odbyła się  w naszej szkole niecodzienna uroczystość – świętowaliśmy  okrągłą rocznicę  odzyskania przez Polskę  niepodległości.   Do tego święta przygotowaliśmy się dużo wcześniej. Nasi uczniowie wzięli udział w  szkolnych konkursach literackim i plastycznym, klasy sprawdzały swoją wiedzę w quizie o Polsce, kilkoro uczniów reprezentowało nas w Dyktandzie Niepodległościowym, a uczennice klasy 8 uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Historycznym. Jednak tego dnia  w szkole zebraliśmy się w auli wraz z rodzicami i  gośćmi zaproszonymi. Uroczystość rozpoczął koncert „Najpiękniejsza polska muzyka” w wykonaniu muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego. Po koncercie uczniowie klasy 8 zaprosili zebranych na montaż słowno – muzyczny „Drogi do wolności”.  Następnym punktem programu był zaprezentowany przez zespół Fudżijamki oraz uczniów nasze szkoły obrzęd dożynkowy. Po występie Fudżijamek  na scenę wkroczyła zaproszona górnicza orkiestra, która wykonała popularne polskie pieśni. Na zakończenie wystąpili kolejni goście  – rodzinne trio akordeonistów. Muzyka w ich wykonaniu poderwała wszystkich do tańca i zabawy.  Słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców umilił wszystkim ten   uroczysty dzień.

Zapraszamy do galerii


0 komentarzy

Dodaj komentarz